نکاتی که در طراحی آشپزخانه نباید از آن ها غافل شوید

نکاتی که در طراحی آشپزخانه نباید از آن ها غافل شوید

هر کشوری دکوراسیون و دیزاین خاصی را در منازل خود به کار می برد و این تفاوت ها ارتباط مستقیم با فرهنگ مردم و روش زندگی آنها دارد. مثلا اگر با تور لحظه آخری ارمنستان از این کشور دیدن کرده باشید به خوبی متوجه خواهید شد که نوع چیدمان وسایل منازلشان با ایرانی ها تفاوت های زیادی دارد و این موضوع برای اغلب گردشگران بسیار جالب و جذاب به نظر می رسد.

اما در بین همه اینها هنوز هم آشپزخانه وجه اشتراک تمام منازل در کل دنیا به شمار می روند. برای آنکه آشپرخانه منزلتان را به محیطی بسیار زیبا و با نهایت کارایی تبدیل کنید موارد ذکر شده در ادامه را مورد توجه قرار دهید.

https://uupload.ir/files/sod_1.jpg

یک میز غذاخوری برای آشپزخانه در نظر بگیرید

برای آنکه در آشپرخانه راحت تر کار کنید و موقع صرف غذا مجبور به انتقال ظروف غذا به محیط دیگری نباشید سعی کنید یک میز غذا خوری در آشپزخانه قرار دهید. اگر فضای کافی در اختیار ندارید به دنبال میزهایی باشید که خاصیت تاشوندگی دارند و جای زیادی اشغال نمی کنند.

سطح پیشخوان آشپزخانه را برای اشیای مهم نگه دارید

برخی افراد از پیشخوان آشپرخانه خود برای قرار دادن وسایل تزئینی استفاده می کنند و هنگامی که مجبورند یک مهمانی برگزار کنند همین وسایل تزئینی برای آنها مزاحمت ایجاد خواهد کرد. سعی کنید سطح پیشخوان آشپزخانه را برای قرار دادن اشیاء مهم و ضروری در نظر بگیرید و وسایل تزیینی را در محل دیگری قرار دهید.

https://uupload.ir/files/rjz1_2.jpg

افزودن نورپردازی در زیر کابینت

آشپرخانه تنها محلی که خانم های خانه دار در آن به انجام وظایفشان می پردازند نیست. این فضا یکی از پر رفت و آمدترین جاهایی است که تمام اعضای خانواده حتی کسانی که در آشپزی کمک نمی کنند به آن رفت و آمد دارند.

بنابراین لازم است که در طراحی فضای آشپزخانه نورپردازی نیز استفاده شود تا این فضا به فضایی دلنشین و زیبا تبدیل شود و افراد از قدم گذاشتن به آن احساس خوبی پیدا کنند. به عنوان مثال نورپردازی در زیر کابینت روش مناسبی برای ایجاد تنوع در آشپزخانه است.

https://uupload.ir/files/uouq_3.png

کابینتی برای لوازم برقی پرکاربرد در نظر بگیرید

تعداد وسایل برقی که در آشپزخانه ها استفاده می شود روز به روز در حال زیاد شدن است. برای آنکه این وسایل برای شما مزاحمتی ایجاد نکرده و به هنگام نیاز به سراغ آنها بروید، بهتر است یک کابینت جداگانه برایشان در نظر بگیرید. سعی کنید بعد از آنکه کارتان با وسیله مورد نظر تمام شدن آن را تمیز کرده و در جای خود قرار دهید تا از شلوغی بیش از حد در آشپزخانه جلوگیری کنید.

استفاده از درب های تاشو

اگر فضای آشپزخانه شما کوچک و محدود است و حتی برای باز کردن درب های کاینت نیز  فضای کافی در اختیار ندارید بهتر است از کابینت هایی استفاده کنید که درب های تاشو دارند. این بهترین ترفندی که هم می تواند مشکل کوچکی آشپرخانه شما را حل کند و هم باعث شود که تعداد کابینت های موجود کاهش پیدا نکند.

کابینت بیشتر در بالای آشپزخانه

هر چه تعداد کابینت هایی که در قسمت بالایی آشپزخانه وجود دارد، بیشتر باشد برای بانوان بسیار بهتر و مناسب تر خواهد بود؛ زیرا خم شدن خود یکی از عواملی است که ممکن است در طی زمان مشکلات جسمانی برای خانم های خانه دار به وجود آورد.

0
اشتراک‌گذاری
admin

ارسال پاسخ

بت اسپات