بهترین گل و گیاهان مناسب برای دکوراسیون سرویس بهداشتی

بهترین گیاهان مخصوص سرویس بهداشتی
بهترین گیاهان مخصوص سرویس بهداشتی

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون بخش های مختلف آپارتمان از جمله سرویس بهداشتی ایده بسیار عالی می باشد که علاوه بر ایجاد فضای سبز به تصفیه و پاکسازی هوا نیز کمک خواهد کرد.

از یک سو با توجه به فراهم بودن آب و رطوبت کافی در محیط هایی همچون حمام و دستشویی به نظر می رسد این مکان ها برای نگهداری گیاهان مختلف مناسب باشند و از سوی دیگر نوسانات دما در سرویس بهداشتی معمولا زیاد بوده و در صورت نبود پنجره، نور کافی برای رشد گیاهان وجود ندارد بنابراین لازم است هنگام انتخاب گل و گیاه برای این بخش ها دقت کرده و به سه عامل نور کم، رطوبت بالا و نوسانات دما توجه بیشتری داشته باشیم.

در این مطلب به سراغ گیاهان مناسب برای دکوراسیون سرویس بهداشتی رفته و به معرفی ۱۵ گیاه مناسب فضاهای تاریک تر همچون حمام، دستشویی و توالت پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید : بهترین گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

۱٫ آلوئه ورا

آلوئه ورا برای سرویس بهداشتی
آلوئه ورا

آلوئه ورا از گیاهانی است که علاوه بر ایجاد فضای سبز بسیار مفید بوده و ژل برگ های آن برای درمان درد ناشی از خراشیدگی ها و سوختگی های خفیف مفید می باشد.

آلوئه ورا گیاهی مقاوم با برگ های گوشتی ضخیم است که آب در خود ذخیره کرده و نیاز به مراقبت چندانی ندارد، عاشق نور غیر مستقیم است و نور مستقیم و شدید خورشید برگ هایش را می سوزاند و همین ویژگی ها آن را به یکی از بهترین گیاهان برای دستشویی و حمام تبدیل کرده است.

۲٫ سرخس مارچوبه 

سرخس مارچوبه ای گیاهی با برگ های شبیه شوید است که در گل فروشی ها معمولا برای تزیین گل استفاده می شود.

این گیاه به نور زیاد یا متوسط برای رشد بهتر نیاز دارد اما از آن جا که عاشق رطوبت حمام است می توانید در حمام هایی که پنجره نور گیر دارند از آن استفاده کنید.

۳٫ بگونیا

بگونیا رکس برای حمام
بگونیا رکس

گیاه بگونیا معمولا داخل گلدان به خوبی رشد کرده، از گرما و رطوبت حمام و سرویس بهداشتی لذت می برد و به نور کم و غیر مستقیم نیاز دارد.

در میان انواع مختلف این گیاه، بگونیای رکس فوق العاده رنگارنگ و زیبا است و از آن جا که در محیط های بسته رشد خوبی دارد توصیه می شود از آن برای جلوه بخشیدن به سرویس بهداشتی استفاده کنید.

۴٫ برگ عبایی

برگ عبایی
برگ عبایی

گیاه برگ عبایی که به نام گیاه چدنی هم شناخته شده گیاهی فوق العاده مقاوم است که نیاز به مراقبت کمی داشته و در فضای تاریک و نور کم و غیر مستقیم حمام و دستشویی به خوبی رشد می کند.

۵٫ آگلونما

آگلونما
آگلونما

تعداد کمی از گیاهان هستند که از نظر سازگاری با محیط به پای این گیاه همیشه سبز چینی برسند!

این گیاه فوق العاده سخاوتمند است و حتی اگر در آبیاری آن کوتاهی کنید همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. رطوبت را دوست دارد اما سرمای هوا را تحمل نمی کند و نور کم و غیر مستقیم برایش عالی است.

بیشتر بخوانید : شرایط نگهداری و پرورش آگلونما

۶٫ کروتون

کروتون
کروتون

کروتون گیاه رنگارنگی است که اگرچه رشد کندی دارد اما عرض و ارتفاع آن ممکن است به یک متر نیز برسد بنابراین برای فضاهای کوچک چندان توصیه نمی شود.

این گیاه عاشق نور غیر مستقیم و فضای مرطوب حمام است اما از این که خاک گلدانش همیشه گل آلود باشد متنفر است، توصیه می شود حتما ته گلدان را سوراخ کنید تا رطوبت بیش از حد از گلدان خارج شود.

۷٫ سرخس

سرخس
سرخس

انواع مختلف سرخس معمولا گیاهان مناسبی برای نگهداری در آپارتمان و بخصوص حمام و دستشویی محسوب می شوند زیرا در برابر نوسان دمای حمام مقاوم بوده و عاشق رطوبت هستند.

برخی انواع سرخس به نور زیاد و برخی دیگر به نور معمولی نیاز داشته و به خصوص در حمام های با هوای نه چندان سرد به خوبی رشد می کنند.

۸٫ ارکیده

ارکیده
ارکیده

گل ارکیده در محیطی که هوای سردی نداشته باشد به خوبی رشد می کند، عاشق رطوبت است و می تواند برای چند هفته گل بدهد.

گل ارکیده جای زیادی نمی گیرد، می توانید به راحتی چند گیاه ارکیده را کنار هم قرار داده و از آن برای جلوه بخشیدن به فضای حمام و دستشویی استفاده کنید.

بعضی انواع ارکیده به نور متوسط و برخی دیگر به نور زیاد نیاز دارند.

۹٫ فیلودندرون

فیلودندرون
فیلودندرون

فیلودندرون از گیاهان گرمسیری و رشد آسان است که عاشق محیط حمام بوده اما باید به میزان رطوبت خاک آن توجه زیادی داشته باشید زیرا آبیاری بیش از حد یا کم آبی باعث پژمرده شدن برگ های آن می شود.

فیلودندرون به نور کافی اما غیر مستقیم نیاز دارد.

۱۰٫ پتوس

پتوس
پتوس

پتوس به خصوص در کشورهای آسیایی طرفداران زیادی داشته و به عنوان یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی از آن استفاده می شود.

این گیاه فوق العاده مقاوم است، به مراقبت چندانی نیاز ندارد و و در نور کم یا زیاد و غیر مستقیم رشد خوبی خواهد داشت و برای گل آرایی دستشویی و حمام ایده خوبی است.

0
اشتراک‌گذاری
mehdi

ارسال پاسخ

بت اسپات